![](https://faretra.info/wp-content/uploads/2017/03/bc4c6771b68b0ed330f1918b8b62d9c4_L.jpg)
Την Ευρώπη Πευκοχωρίου υποδέχεται την Κυριακή 19 Μαρτίου η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Φιλίππου Βέροιας στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής. Η ομάδα του Δημητρη Γκίμα θέλει την νίκη για να προχωρήσει άλλο ένα βήμα προς τον στόχο της παραμονής.
Το παιχνίδι θα ξεκινήσεις στις 17:00 και ο Δημήτρης Γκίμας δήλωσε στο filipposbc.gr : “Το παιχνίδι είναι κρίσιμο η αντίπαλη ομάδα καλύτερη αλλα όχι ανίκητη. Απο κει και έπειτα ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ , και μόνον πιστοί, ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ.”