Αθλητικά Βέροια

Αποτελέσματα των Βεροιωτών Δρομέων από το virgin forest trail 2018

ΠΑΡΑΝΕΣΤΙ – virgin forest trail 2018

Δύο δρομείς του Συλλόγου δρομέων Βέροιας και της προπονητικης ομάδας Sportstraining-Karagiannis πέρασαν την γραμμή τερματισμου το Σάββατο 13/10 στα 45χλμ P.P. (Paranesti Path) του παρανεστίου , Ο Μάρτος ο Δημήτρης έπειτα απο ένα καταπληκτικό ρυθμό κατέλαβε την 9η θέση με επίδοση 5:30 και ο Ακριβόπουλος Μιλτος την 41η θέση με επίδοση 6:21’38’’ , ανάμεσα 150 δρομείς που πήραν εκκίνηση το πρωι.
Στον αγώνα των 110χλμ N.T.R (Nature Trail Race) ο Θεοδωριδης Τεο της ομάδας Sportstraining-Karagiannis κατατάχτηκε στην 29η θεση με επίδοση 20:21’ ενώ ο Ναουσαίος Τζιώνας Δημήτρης εγκατέλειψε με προβλημα στην λαγονοκνημιαία ταινία .
Στα 160χλμ V.F.UT. o Βεροιωτης δρομεας Πιπερίδης Αλέξανδρος της ομαδας του Kasimis training τερμάτισε στην 5η θέση με επίδοση 25 ωρες ακριβως.