Τοπικά
Η κοπή πίτας των φωτογράφων της Κεντροδυτικής Μακεδονίας
![](https://faretra.info/wp-content/uploads/2024/02/1-4.jpg)
Πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή 4 Φλεβάρη, στο Ξενοδοχείο Αιγές Μέλαθρον στη Βέροια, η κοπή πίτας και παράλληλα η γενική συνέλευση της Ένωσης Επαγγελματιών Φωτογράφων και Βιντεογράφων Κ.Δυτικής Μακεδονίας .Παρευρέθηκαν επαγγελματίες και από τους έξι νομούς ( Ημαθίας,Πέλλας, Κοζάνης,Γρεβενών, Καστοριάς και Φλώρινας).
Τυχερός αναδείχθηκε ο φωτογράφος Γιώργος Παντελίδης, από την Αριδαία. Το δώρο του ήταν ένα free pass για το capture convention www.capture-con.gr , που θα πραγματοποιηθεί 16-19 Φεβρουαρίου στη Θεσσαλονίκη,στο Porto Palace και περιλαμβάνει σεμινάρια και workshops από επαγγελματίες για επαγγελματίες! Στα πλαίσια της γενικής συνέλευσης συζητήθηκαν θέματα που αφορούν τον κλάδο και τα προβλήματα που αντιμετωπίζει.
![](https://faretra.info/wp-content/uploads/2024/02/3-2.jpg)
![](https://faretra.info/wp-content/uploads/2024/02/unnamed-1.jpg)